Przez kilka dni w przedszkolu panowała atmosfera zniecierpliwienia i ciekawości, co bylo zauważalne na każdym kroku.W wyznaczonym dniu 30.11. dzieci obu grup w przedszkolu na ul. Powstańców spotkały się aby wspólnie poznawac tradycje związane z ''andrzejkami''.  
Gdy nadeszła pora wróżb swoją przyszłosć dzieci poznawały poprzez zabawę z bucikami,kim będą w przyszłości - zaczarowana butelka, wróżby ze sznurówkami - wiązanie supełków. Było przy tym wiele śmiechu i radosnej zabawy. Wszyscy bawili się doskonale. W podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci otrzymały słodkie upominki.

Grażyna Pelczarska, Edyta Jonek

 

 

Przedszkolaki z przedszkola przy ulicy Krakowskiej 6 po raz kolejny świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się 20 września 2016 roku. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca, było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Przedszkolaka a następnie pląsali w tańcach integracyjnych przy muzyce. Nie zabrakło również zdjęć, do których chętnie pozowały. Był to dzień wspólnego przeżywania, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

Nauczycielki z oddziału
przy ul. Krakowskiej

 

 

Dzień pluszowego misia

            Grupa Biedronek z oddziału na ul. Powstańców 62 gościła u siebie wyjątkowych gości – pluszowe misie. Na początku powitaliśmy misie zabawą „Pluszowy miś”, były one małe i duże, brązowe, żółte i białe, wszystkie ukochane przez dzieci. Następnie wszyscy włożyliśmy opaski misia. Dzień ten upłynął pod hasłem „Kochamy misie”. Wszystkie dzieci i ich misie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez panią Bożenkę. Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe, pląsy, układanie misiowych puzzli oraz plastrów miodu, malowanie postaci misia wg podanego kodu. Dzieci mogły degustować różne rodzaje miodu oraz inne przysmaki w kształcie misia ( misiowe ciasteczka, misie Lubisie i lizaki).

Bajki oraz książki zgromadzone w kąciku czytelniczym czytane przez różne panie z naszego przedszkola, w których głównymi bohaterami są misie pozwoliły na poszerzenie wiedzy dzieci. Dzieci dowiedziały się, gdzie żyją misie polarne, brunatne, gryzli, panda, koala. Poznały   też nowych bohaterów bajek.

Wszystkim ten dzień upłynął miło i radośnie.

 

 Ulubioną jesienną wyprawą dla przedszkolaków z ul.Krakowskiej jest wycieczka do Firmy Handlowo-Usługowej Agro-Sped, w której można znaleźć dużo witmin w postaci warzyw. Dzieci z ciekawością obserwują pracę ludzi przy maszynie, która myje i sortuje marchewki, oraz szatkuje kapustę. Nazywają znane warzywa, porównują ich wielkość, kolory. Wymieniają zdrowe dania, w których znajdują się jarzynki. Bardzo dziękujemy właścicielowi Panu Tomkowi Kałwie i sympatycznym pracownikom, którzy nas co roku goszczą. Dziękujemy za pyszne i zdrowe marchewki.

    Nauczycielki z oddziałów z ul. Krakowskiej


 

 

12 września 2016r. dzieci z grupy I i II z oddziału przy ulicy Krakowskiej udały się na wycieczkę po Baborowie aby w praktyczny sposób przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez jezdnię. Dzieci obserwowały ruch uliczny, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych. Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej.

 Ewa Kostyk, Lucyna Czekała

 
Weitere Beiträge...
22500988
22709752